BIO řada Isostar

Bioprodukty jsou takové produkty, které jsou vyrobeny z biopotravin. Biopotravina je produkt vyprodukovaný v souladu s požadavky zákona o ekologickém zemědělství. Konzumací a nákupem biopotravin a produktů z nich vyrobených, přispíváme k lepším životním podmínkám chovaných zvířat a nižšímu znečišťování životního prostředí chemickými látkami.  Spotřebitelé dnes již vědí, že konzumací biopotravin chrání jak své zdraví, tak i okolní životní prostředí.

Biopotraviny přinášejí výhody zejména co se týká zdravotní nezávadnosti a kvality. Na rozdíl od klasických potravin neobsahují chemická aditiva, konzervanty, stabilizátory, umělá barviva atd. Je prokázáno, že biopotraviny mají lepší výživovou hodnotu (vyšší obsah vitamínů, zejména vitamínů C a E, vyšší obsah minerálních látek). Ekologicky vypěstovaná zelenina má nižší obsah dusičnanů až o 50 % a nižší obsah pesticidů o více než 90 % v porovnání s konvenční zeleninou.

Isostar přináší inovativní řadu bioproduktů, které jsou vyrobeny z těch nejčistších biopotravin a svým složením odpovídají potřebám sportovce. Isostar bio řada je zaměřena na celé spektrum sportovní výživy. Pokrývá tak komplexní potřeby sportovce. Ingredience pocházejí z ekologického zemědělství EU a mají certifikaci Rainforest Alliance - standardy udržitelného zemědělství. Navíc celá biořada je prodávána v recyklovatelných obalech s minimálním použitím plastů.

1320_set-bio-kvalita-2-2022

Základní složkou všech Isostar bioproduktů je Acerola. Acerola (Malpighia emarginata DC.), je známá také jako barbadoská třešeň nebo západoindická třešeň. Její ovoce je považováno za jeden z nejbohatších zdrojů kyseliny askorbové (vitamin C). Kromě vysokého podílu kyseliny askorbové obsahují plody také několik fytonutrientů (látky, vyskytující se přirozeně v rostlinách a sloužící k jejich ochraně), jako jsou karotenoidy, fenoly, flavonoidy a antokyany.

Sportovcům se všeobecně doporučuje doplňovat vitamin C. Důraz je kladen na přírodní zdroje vitaminu C. Syntetická kyselina askorbová totiž působí velmi agresivně na žaludek a sliznice. Tomu je zapotřebí se ve sportu vyvarovat. Acerola je tak ideální volbou, obsahuje totiž kombinaci kyseliny askorbové s dalšími přirozeně obsahujícími fytonutrienty.

Vitamin C je rozpustný ve vodě, proto nehrozí jeho předávkování. Nadbytečné dávky se vyloučí močí.  Acerola je proto doporučována pro podporu celkového zdraví a zejména pro eliminaci neúspěchů v tréninkovém procesu. Její vysoký obsah vitaminu C je nesrovnatelný a dělá z aceroly perfektního společníka při každodenním tréninku.

Hlavní část tvoří bio iontové nápoje. Ty jsou vyráběny ve dvou příchutích: citrón & limetka a exotické ovoce. Iontové nápoje jsou isotonické. Není však problém si z nich připravit hypertonický nebo hypotonický nápoj (nápoje s odlišnou koncentrací látek, viz článek Iontové nápoje: Jak fungují a na co si dát pozor). Obsahují sirup se sušené pšenice, třtinový cukr, přírodní aroma a mořskou sůl. Sirup ze sušené pšenice je přírodní sladidlo, které má na rozdíl od běžného cukru nižší glykemický index, nezatěžuje tak slinivku a nepřekyseluje žaludek. Díky vyššímu pH, než má běžný cukr, nepřispívá k vyplavování minerálů z lidského organismu.

1290-1_bio-powder-energy-drink-limeta-2022-light

Isostar bio řada se pyšní také proteinovými produkty. Nabízí proteinovou tyčinku v příchuti fíky, datle & med a proteinovou kaši oves & čokoláda.

Isostar bio protein bar fíky, datle a med je tyčinka bohatá na bílkoviny sloužící k podpoře svalové hmoty a k regeneraci organismu. Protein v ní obsažený je získán  ze dvou veganských zdrojů,  pšenice a sóji. Kombinace pšeničného a sójového proteinu tvoří ideální spektrum esenciálních aminokyselin, ze kterých je organismus schopen budovat svalovou hmoty nebo opravovat poškozené buňky. Jedna tyčinka (30g) obsahuje 6,3 g bílkovin. Sladkou chuť, vitaminy a minerály dodávají fíky, datle, rýžový sirup a med. Samozřejmě nechybí acerola.

Isostar proteinová kaše v příchutí oves a čokoláda je ideální, ať už jako snídaně, svačina nebo druhá večeře. Je bohatým zdrojem vitaminu C z aceroly a bílkovin. Jedna porce (50g) obsahuje 10 g bílkovin. Pokud zvolíte kaši na snídani, doporučujeme si ji doplnit o čerstvé ovoce. Získáte tak plnohodnotnou snídani.

1302-1_bio-powder-energy-bar-almond-raspberry-cranberry-2022-light

Isostar bio řadě nechybí ani produkty podporující dostatek energie. Je to  energetická tyčinka s příchutí mandle, maliny & brusinky, energetické želé malina &jablko a energetický gel s příchutí grapefruit. Jejich hlavním úkolem je co nejrychlejší doplnění energie, zároveň ale nezatěžují trávící trakt. Jsou výborným zdrojem energie ať už před závodem či tréninkem nebo v průběhu. Důležité je vyzkoušet a vybrat si, která konzistence nejlépe komu vyhovuje. Jsou jedinci, kteří mohou během aktivity přijmout jen gely. Jiní naopak nejsou schopni gel strávit a potřebují něco v pevné podobě. Zvolte pro sebe to nejlepší. U Isostaru si určitě vyberete!

Mgr. Ing. Jana Olejníčková, Ph.D.

Affiliate program