Jak se dostat po Vánocích do kondice a zbavit se přebytečných kil?

Vánoce jsou za námi, zůstaly v nás krásné vzpomínky a snad i odpočinuté tělo, mysl a nově načerpaná energie. Často ale také nějaké to kilo navíc. Strávit Vánoce v kruhu rodiny a nejbližších přátel znamená i větší množství jídla. Každý chce hojně pohostit, vytáhnout dobrý aperitiv a popovídat si. Postavit se po vánočních svátcích na váhu bývá pak strašákem skoro pro každého.

Již před svátky je dobré si uvědomit, že všechny ty vánoční dobroty obsahují zároveň i pěkné množství kalorií a pokud se s nimi nechceme dlouho trápit, je dobré jíst o Vánocích s rozvahou a zvolit strategii menších porcí. I taková rodinná procházka může mít velmi pozitivní vliv na zdraví.

Pojďme se nyní podívat na to, jak se zbavit nabraných kil a jak se dostat zpět do formy. Aby byla změna trvalá, nesmí k ní docházet nárazem, ale pěkně postupně. Základem každého dne by měla být kvalitní a vyvážená snídaně. V hektickém pracovním týdnu je to ale první jídlo, které lidé často vynechávají. Přitom kvalitní snídaně dodá energii pro start do celého dne. Navíc co sníte ráno, můžete spalovat po zbytek celého dne. Vyvážený příjem živin, hned ze začátku dne, Vám zaručeně zlepší náladu a denní nástrahy zvládnete mnohem snáz.

Vhodnou a rychlou snídaní je Isostar BIO proteinová kaše. Její příprava je opravdu snadná. Na jednu porci stačí smíchat dvě odměrky (50 g) kaše s 150 ml vody nebo mléka. Zamíchejte a za chvíli můžete konzumovat. Jedna porce obsahuje 9,5 g bílkovin. Ty se postarají o dlouhodobý pocit sytosti. Eliminují se tak chutě a nutkání neustále něco pojídat. Zároveň bílkoviny přispívají k udržení a růstu svalové hmoty. Isostar BIO proteinová kaše se vyrábí v příchuti kakao. Jejím základem jsou suroviny z ekologického zemědělství. To znamená, že jsou produkovány za použití přírodních látek a procesů a jejich výroba je velmi šetrná k životnímu prostředí. Hlavní přísadou Isostar proteinové kaše jsou celozrnné ovesné vločky. Je slazená bio třtinovým cukrem. Obsahuje také přírodní zdroj vitaminu C pocházející z Aceroly. Tento antioxidant přispívá k ochraně buněk před volnými radikály a podporuje celkovou imunitu.

536_bio-powder-protein-porridge-cocoa-2022-light

Zaměřte se na dostatečný příjem bílkovin i v průběhu celého dne. Lidské tělo si je neumí uložit. Je důležité si vybírat kvalitní zdroje bílkovin, obsahující všechny esenciální aminokyseliny. Bílkoviny pomohou s redukcí hmotnosti a postarají se o pocit sytosti.

Při kontrole tělesné hmotnosti a úpravě životního stylu nesmí být opomíjen ani pohyb. Volba správné pohybové aktivit povede k rychlejšímu úbytku tělesné hmotnosti, k lepší náladě a zkvalitnění fyzické kondice. Vhodnou volbou jsou aerobní aktivity, kdy dochází k nejlepšímu odbourávání tukové tkáně. Jde například o cyklistiku, běh, plavání, běžecké lyžování, atd. Čím je pohyb komplexnější, tím dochází k lepšímu spalování. Aerobní aktivity je vhodné doplnit i anaerobním cvičením, jakým je posilování problematických partií. Takové cvičení podpoří úbytek tukové tkáně v daných oblastech a vyrýsování svalové tkáně.

Své cvičení podpořte Isostar l-carnitine drinkem. L-carnitine podporuje využití tuků pro tvorbu energie při zatížení. V běžné stravě se nachází v mase. Isostar l-carnitine obsahuje 500 mg l-carnitinu, který vám pomůže v boji s tukovou tkání. Isostar l-carnitine drink se prodává v připravených 500 ml PET lahvích v příchuti červené ovoce. Budete ho tak mít pořád po ruce, bez starostí s přípravou. Neobsahuje navíc žádné další kalorie, čímž skvěle podpoří váš cíl.

Mgr. Ing. Jana Olejníčková, Ph.D.

Affiliate program